O společnosti

Firma František Pokorný vznikla v roce 1992. Firma patří k předním dodavatelům vodoměrů na českém trhu. V současné době má firma 6 stálých zaměstnanců a zázemí firmy je zcela stabilizované. Firma spolupracuje s prestižními evropskými výrobci v oblastí vodoměrů a měřičů tepla.

Prodej bytových, domovních a průmyslových vodoměrů na studenou vodu

Firma František Pokorný je výhradní autorizovaný distributor produktů vedoucí světové firmy ve výrobě vodárenských vodoměrů firmy Elster Messtechnik (dříve ABB Kent).

Nabízíme bytové vodoměry, domovní vodoměry i průmyslové  vodoměry a měřiče tepla.

Prodej mechanických vodoměrů na teplou a horkou vodu

Firma František Pokorný je autorizovaný distributor tradičního výrobce firmy GWF Luzern, firmy se 100-letou tradicí a silným vývojovým potenciálem.

Prodej kalorimetrických počítadel

Firma František Pokorný je autorizovaný distributor a přímý dovozce firmy Kamstrup dříve SVM|Metering, dodavatele kalorimetrických počítadel pro měřiče tepla (na českém trhu aktivní od roku 1960). V roce 2003 jsme mimo jiné zvítězili ve veřejné soutěži dodávek kalorimetrických počítadel F4 pro společnost Pražská teplárenská, a.s. S tímto naším nejdůležitějším partnerem v teplárenské oblasti firma trvale zvyšuje objem obchodu.

Prodej ultrazvukových průtokoměrů

Firma František Pokorný je zástupce předního světového výrobce příložných ultrazvukových průtokoměrů firmy Siemens (dříve Controlotron USA v ČR).

Opravy a ověřování vodoměrů a měřičů tepla

Naše firma zajišťuje opravy a ověřování vodoměrů a měřičů tepla všech značek a typů. Dále je podílníkem (22,8 %) ve společnosti Kapka spol. s r.o. (více na www.kapka-vodomery.cz), která se zabývá vlastními opravami a ověřováním vodoměrů na studenou i na teplou vodu.